Conferences

4-oji Alzheimerio globos ir slaugos įstaigų asociacijos konferencija. Integruota priežiūra sergantiems Alzheimerio liga ir kitomis demencijomis globos įstaigose: prielaidos ir perspektyvos. Kaunas.2014.01.23

There are no translations available.

2014-01-23 Kaune įvyko mokslinė-praktinė konferencija - "INTEGRUOTA PRIEŽIŪRA SERGANTIEMS ALZHEIMERIO LIGA IR KITOMIS DEMENCIJOMIS GLOBOS ĮSTAIGOSE: PRIELAIDOS IR PERSPEKTYVOS"

1.Prezidiumas
1.Prezidiumas
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
Rezoliucija-2014-01-23

Konferencijos tikslas - Įvertinti demografinę raidą Lietuvoje, atkreipti dėmesį į didėjantį vyresnio amžiaus žmonių skaičių sergančių demenciją ir Alzheimerio liga. Šiuo metu tai ketvirta ligų grupė pagal susirgimų dažnumą. Sergant  šiomis ligomis vystosi  laipsniškas protinių sugebėjimų mažėjimas, pasireiškiantis kalbos, rašymo, skaitymo, veiklos-judėjimo ir atminties sutrikimais, kurių pasekoje išsivysto protinė negalia, neveiksnumas. Šiems asmenims reikalinga socialinė globa, integruota priežiūra socialinės globos namuose ir paliatyvi slauga.Taip pat neįgalių, neveiksnių asmenų atstovavimas ir teisinė apsauga įvertinant Europos žmogaus teisių konvenciją.

Konferencijos dalyvius sveikino prof. habil.dr.Vita Lesauskaitė, LSMU Geriatrijos klinikos vadovė. Jonas Jučas, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. Dr.Edmundas Jonynas-Koževnikovas, Alzheimerio globos ir slaugos įstaigų asociacijos prezidentas. Dr. Petras Jurgilas, „Rūpestinga globa" asociacijos prezidentas. Kęstutis Mozeris, Eugenijos ir Leonido Pimonovų Alzheimerio ligos paramos fondo valdybos pirmininkas.

Konferencijoje dalyvavo pranešėjai ir specialistai   iš įvairių Lietuvos miestų, gydymo, slaugos, globos, socialinių įstaigų, Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto.Viso 120 dalyvių. Konferencijos pabaigoje buvo priimta rezoliucija su pasiūlymais (pridedama) atkreipiant dėmesį į vykstančius visuomenės sveikatos bei socialinės būklės pasikeitimus Lietuvoje.

Mūsų puslapyje  galite  susipažinti su  konferencijos pranešimais:

  1. Lietuvos gyventojų struktūra ir demografinė raida.
  2. Ergoterapijos reikšmė sergantiems demencijos sindromu.
  3. Etiniai aspektai dirbant su pacientais, sergančiais demencija.
  4. Dvasinės ir fizinės pusiausvyros esmė ir svarba.
  5. Gyvenimo bei darbo sąlygų specifika ir integruotų paslaugų poreikis globos namuose.
  6. Alzheimerio liga sergančiųjų integruota priežiūra globos namusoe.
  7. Ligonių, neįgaliųjų, neveiksnių asmenų atstovavimas ir teisinė apsauga Lietuvoje. Europos žmogaus teisių konvencija.
  8. Socialinių paslaugų įtaka gyvenimo kokybei globos įstaigoje asmenims su proto negalia.
  9. Socialinių paslaugų organizavimas Kaune 2013.
  10. Socialinės globos įstaigų licencijavimas.
Rezoliucija - parsisiųsti