Rezoliucija 2010 09 24

There are no translations available.

Tarptautinės mokslinės konferencijos  "Demencijos sindromo aktualumas XXI amžiuje",

įvykusios 2010 09 24 Vilniuje

REZOLIUCIJA - KREIPIMASIS į:

Jos  Ekscelenciją  LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę,

LR Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę

LR Vyriausybės Ministrą Pirmininką Andrių Kubilių,

LR Sveikatos Apsaugos Ministrą Raimondą Šukį,

LR Socialinės Apsaugos ir Darbo Ministrą Donatą Jankauską

 

Konferencijos dalyviai, atstovaujantys globos ir slaugos, pirminės sveikatos priežiūros, studijų ir mokslo įstaigas, išklausę pranešimus ir pastabas apie demencijomis sergančių pagyvenusio amžiaus žmonių diagnostikos, gydymo, profilaktikos svarbą ir priežiūrą, įvertinę dabartinę situaciją Lietuvoje ir patirtį Europos Sąjungos šalyse, pažymi:

-         senstant visuomenei ir augant demencija sergančiųjų skaičiui (65-69m. amžiuje-1,4 %; >85m.-23,6%;), prognozuojant, kad ateityje demencija sergančių žmonių skaičius padvigubės, gimstamumas mažės,  atsiras daugiau  vienišų žmonių ir sumažės galimybė  globoti pagyvenusius žmones šeimose didėjant emigracijai, reikalingas didesnis dėmesys šiai pagyvenusio amžiaus žmonių problemai spręsti;

-         specialiųjų nuolatinės slaugos poreikių nustatymo metodika atliekama klaidingai ligoniams, kurie serga Alzheimerio liga ir kitomis demencijomis. Pagal TLK kodus  F0-F03. Nukenčia neįgalieji. 2005-05-04 priimtas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministro ir LR Sveikatos apsaugos ministro Įsakymas Nr.A1-120/V-346 pakeistas 2008-06-28, Įsakymu Nr.A1-214/V-655  ir specialiųjų nuolatinės slaugos poreikių nustatymo kriterijų sąraše p.1.8; ir p.2.18 atsirado Bartelio indeksas.

-         Bartelio (Barthel) indeksas - ligonio apsitarnavimo funkcijų įvertinimas. Savarankiškumo įvertinimo Bartelio indeksu metodika - tai žmogaus sugebėjimo veikti, bei apsitarnauti analizė, padedanti įvertinti savarankiškumą ir judrumą, kad standartizuotai būtų įvertinamos ligonių, sergančių nervų-raumenų, kaulų-raumenų ligomis galimybės.

-         Ligoniai, esant elgesio ir atminties sutrikimams  dar daugiau vaikšo, juda, blaškosi, nesiorientuoja aplinkoje  ir negali savęs apsitarnauti. Jiems reikalinga pastovi slauga, globa ir priežiūra.

 

Siekdami pagerinti sveikatos ir socialinių paslaugų organizavimą sergantiems

demencija, konferencijos dalyviai siūlo ir prašo:

-     panaikinti Bartelio indeksą specialiųjų nuolatinės slaugos poreikių nustatymo kriterijų sąraše p.1.8; ir p.2.18. Pagal TLK kodus  F0-F03.

-         vystyti pirminio lygio sveikatos priežiūros  įstaigų, globos, slaugos ir mokslo institucijų bendradarbiavimą.

 

157 Konferencijos dalyviai

Sąrašas pridedamas siunčiant rezoliuciją paštu

 

 

 

Pirmininkaujantis                                                                            Edmundas Jonynas-Koževnikovas

Alzheimerio globos ir slaugos įstaigų

Asociacijos prezidentas